Dr. Andrei Shmyglenko

Лікування каналів

photo_2022-01-21_08-35-53

Найчастіше запалення вражає не тільки зубний нерв (захворювання називається «пульпіт»), але також виходить за межі зуба – у цьому випадку також потрібне ендодонтичне лікування. Але вже не пульпіту, а періодонтиту, кисти або гранульоми, які можуть перебувати в області верхівки (найнижчої та вузької частини) зубного кореня.

Рятуємо зуби, які інші видаляють!

Лікування каналів зуба під оптикою

Ендодонтичне лікування – одна з найскладніших стоматологічних процедур. Мета її проведення – ретельне очищення внутрішньої частини зуба (порожнин зубного коріння, тобто каналів) від запалених тканин та грануляцій. Саме в зубному корінні знаходиться пульпа або нерв – він складається з нервових волокон, кровоносних судин, а також сполучної тканини. І за наявності запущеного карієсу (найчастіше) або внаслідок попадання бактерій через травму (рідше) відбувається запалення нерва, що потребує вживання оперативних заходів.

Високоточна діагностика

Ураження видно на ранніх стадіях

Бережне лікування

Здорові тканини зберігаються максимально без зайвого висвердлювання

Якісна обробка

Добре видно важкодоступні ділянки, мікрощілини та шорсткості, які потребують уваги

Шанс для «безнадійних» зубів

Їх можна врятувати, а не видалити із заміною на протез!

Кому може знадобитися ендодонтичне лікування?

Використовуємо не тільки сучасне обладнання, але й наноматеріали для пломбування. Зберігаємо живі тканини та продовжуємо термін служби зуба на довгі роки!

У чому плюси ендонакінечників щодо ручних інструментів?

Безпека

Вони оснащені мікромотором, який чітко контролює рух файлу. Тобто, якщо є загроза поломки інструменту, прилад зупиняє рух - таким чином практично відсутній ризик того, що невеликий шматочок файлу може залишитися всередині зубного каналу і викликати повторне запалення.

Точність

Автоматичні прилади дозволяють проводити якіснішу обробку каналів – поверхня зуба зсередини стає гладкою, добре відполірованою, що виключає ризик повторного запалення. Пломба фіксується дуже герметично.

Приклади робіт

Чи можна видаляти нерв миш'яком?

Сьогодні не використовується токсичний миш’як, який «вбиває» пульпу, натомість нерв буквально підчіплюється спеціальними інструментами та повністю витягується із зубних каналів з їх подальшим пломбуванням. Отже, у наш час видалення зубного нерва проводиться абсолютно безпечно для всього організму і для цього у стоматологів є всі можливості.

Особливості лікування періодонтиту: скільки відвідувань потрібно?

Лікування періодонтиту, а також невеликих кист або гранульом в області верхівки зубного кореня, проводиться також як звичайне ендодонтичне лікування. Однак якщо при лікуванні пульпіту видалити запалений нерв і відновити зуб можна всього за 1 раз, то при періодонтиті потрібно 3-4 або навіть більше візитів до лікаря. Оскільки після вилучення нерва та обробки каналів внутрішньо укладається лікарський засіб (процедура повторюється кілька разів). Після відновлення тканин навколо нерва проводиться пломбування каналів та подальше відновлення зуба.

Чому?

Чому болить зуб після видалення нерва?

Після проведення лікування можуть турбувати незначний зубний біль, відчуття розпирання зуба, дискомфорт та загальна слабкість. Усе це нормальні післяопераційні наслідки, викликані відривом пульпи від основного щелепного нерва. Крім того, також було проведено антисептичну обробку – тканини реагують на діючі препарати.

Рекомендації після лікування

Ендодонтичне лікування проводиться під анестезією, тому після закінчення її дії можуть виникнути ниючі або болючі відчуття. Оніміння зберігається протягом максимум 4 годин. У цей час бажано не приймати їжу (або обмежитися м’якою, жувати повільно та обережно), щоб не пошкодити м’які тканини (внутрішню частину щік, губ).

Після лікування каналів протягом 1-2 діб рекомендується знизити фізичні навантаження, не перевантажувати і сам зуб – постаратися не пережовувати на цьому боці тверді продукти. Особливо якщо у вас встановлена ​​тимчасова пломба! Тоді навантаження на зуб варто скоротити до мінімуму до заміни конструкції на постійне, обов’язково виключити в’язкі та тягучі, жилисті продукти.

Якщо тимчасова пломба випала, слід звернутися до лікаря. До моменту прийому в порожнину необхідно покласти невеликий ватний тампон.

Якщо піднімається температура, біль не проходить протягом 3-4 днів, а тільки посилюється, з’являється набряк тканин (щоки, обличчя, шиї), потрібно негайно звернутися до лікаря!

У день лікування зуби краще не чистити – обмежитись полосканням. За наявності гострої хворобливості допускається прийом знеболювального засобу.

Прайс на лікування каналів

Лікування пульпіту
ОДНОКАНАЛЬНИЙ
Лікування 1 канального зуба
1200 грн
ДВУХКАНАЛЬНИЙ
Лікування двохканального зуба
2400 грн
3 І БІЛЬШЕ КАНАЛІВ
Лікування трьохканального зуба
3500 грн
Повторне перелікування каналу
ОДНОКАНАЛЬНИЙ
Лікування 1 канального зуба
2200 грн
ДВУХКАНАЛЬНИЙ
Лікування двох канального зуба
3400 грн
3 І БІЛЬШЕ КАНАЛІВ
Лікування трьох канального зуба
4500 грн